تبلیغات
وب نوشت حکمت - اصلح یا صالح مقبول... مسئله این است!
وبلاگicon


بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت 1392

بخشی از سخنرانی مقام معظم رهبری در مورد انتخاب اصلح:

باید گشت و اصلح را پیدا کرد. باید گشت و امین ترین را انتخاب کرد . باید جستجوکرد و در بین این چند نفر، به طور نسبی قادرترینِ بر اداره کشور را پیدا کرد. مهم است. چون این امر مهم است، تفاضل هر چه هم کم باشد، اهمیت پیدا می کند. در کارهای کلان، این طور است. فرق دو مبلغی که با هم اندکی تفاضل دارند، اگر جنسی که می خواهیم با این مبلغ تهیه کنیم، یک کیلو و دو کیلو جنس است، خیلی اهمیت ندارد؛ اما وقتی آنچه که می خواهیم جا به جا کنیم، فرضاً هزاران تُن از این جنس است، آن هنگام تفاضل در قیمت وقتی هم کم باشد، حجم زیادی م ییابد و اهمیت پیدا می کند. همه کارهای کلان، این طوری است.
ریاست جمهوری خیلی مهم است؛ چون اداره امور اجرایی کشور در یک دوره نسبتاً طولانی - یعنی چهار سال - است . باید مردم بگردند و بهترین را گزینش کنند. مردم به شما اعتماد دارند. مردم به علما اعتماد دارند و حرف و تشخیص آنان را،تشخیص قابل احتجاجِ عندالله می دانند. این، خیلی مهم است. لذا باید مردم را در انتخابِ درست کمک کنید .
مبادا کسی از روحانیون احساس کند که در این مسائل، وظیفه و تکلیفی ندارد و بگوید مردم خودشان بروند هر کاری که می خواهند، بکنند ! البته راجع به همه روحانیون نمی خواهیم بگوییم. کسان خاصی هستند که به طور استثنایی از این موضوع خارجند؛ اما شما علما می توانید به مردم کمک کنید. مردم هم در این قضایا، بیش از همه به علما اعتماد م یکنند؛ حتّی کسانی که ممکن است سرو کاری هم با علما نداشته باشند. بالاخره انسان برای امور زندگی خودش، به شخصِ امین اتّکا می کند. اگر کسی خودش هم حتّی خیلی امانت نداشته باشد، اما برای حفظ پول و مال خود، به شخص امین مراجعه م یکند . مردم، علما را امین خودشان می دانند. اگر در این زمینه، علما به مردم کمک کنند، این مرجع قابل قبولی برای آنان است. البته شما هم آن وقت که می خواهید مردم را راهنمایی کنید، باید حداکثر دقّت را در گزینش بکنید. باید چیزی بگویید که فردا بتوانید پیش خدای متعال جوابش را بدهید. کسی را باید به مردم معرفی کنید که بتوانید پایش بایستید و به خدای متعال بگویید که حجت من این بود. عدم دخالت خطرناک است؛ دخالت بدون حجت هم خطرناک است.


پیش خودتان و خدا، حجت پیدا کنید. مردم را در این امر آگاه کنید. مردم هم به شما اعتماد م یکنند، باید هم اعتماد بکنند؛ امین مردم هستید و باشید .
کاری کنید که مردم بتوانند با رأی بالایی، یک شخص لایق و مدیر و متعبد و متدین و مجرّب در امور اداره کشور انتخاب کنند. البته دست شما هم به کسی غیر از آن کسانی که شورای نگهبان آنها را ارائه خواهد داد، نمی رسد . در بین همانها باید کسی را انتخاب کنید. در بین آنها بگردید و بهترین را - که با معیارهای صحیح تطبیق کند - پیدا کنید و به مردم معرفی نمایید.
طبقه بندی: امربه معروف ونهی ازمنکر،  ولایت فقیه و ولی فقیه،  پاسخ به شبهات،  سیاسی،  عمومی، 
برچسب ها: مقام معظم رهبری، اصلح، صالح مقبول، انتخابات ریاست جمهوری،
ارسال توسط هادی
زلال وحی
کشکول
شهدا شرمنده ایم
خبرنامه

Powered by WebGozar

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
روزشمار

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

قالب وبلاگ