تبلیغات
وب نوشت حکمت - امان از دل زینب ...
وبلاگicon


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 16 خرداد 1391


حاج ملا سلطانعلى ، كه از جمله عابدان و زاهدان بود، مى گوید:
((در خواب به محضر مبارك امام زمان (ع ) مشرف شدم ، عرض ‍ كردم : مولاى من ! آنچه در زیارت ناحیه مقدسه ذكر شده است كه ((فلانذبنك صباحا و مساء و لابكین عینك بدل الدموع دماء)) صحیح است ؟ فرمود: آرى !
گفتم : آن مصیبتى كه در سوگ آن ، به جاى اشك خون گریه مى كنید، كدام است ؟ آن مصیبت على اكبر است ؟ فرمود: نه ! اگر على اكبر زنده بود، او هم در این مصیبت ، خون گریه مى كرد!
گفتم : آیا مقصود مصیبت حضرت عباس (ع ) است ؟ فرمود: نه ! بلكه آن حضرت عباس هم در حیات بود، او نیز در این مصیبت خون گریه مى كرد!
عرض كردم : آیا مصیبت حضرت سیدالشهداء (ع ) است ؟ فرمود: نه ! اگر حضرت سید الشهداء (ع ) هم بود، در این مصیبت خون گریه مى كرد!
پرسیدم : پس این كدام مصیبت است ؟ فرمود: مصیبت اسیر عمه ام زینب (س ) است .))


یک  قطعه روضه - شعر بسیار بسیار جانسوز و بی نظیر و زیبا از حاج منصور ارضی که موضوع آن درباره خواهش و التماس حضرت زینب سلام الله علیها از برادر بزرگوارش حضرت سید الشهدا علیه السلام مبنی بر اذن جهاد گرفتن برای دو طفل بی بی است. اگرچه عرفا زمان روضه دو طفل حضرت بی بی شب چهارم محرم مرسوم است ولی از آنجا که در محرم همه سرگرم هیئت هستند این روضه حیف میشد. لذا در این مناسبت برای محبان آن حضرت قرار می دهم. به قول معروف اهالی فضای مجازی اگر گوش نکنید از دستتات رفته و ضرر کرده اید.

.: وب نوشت حکمت شدیدا دانلود و شنیدن این قطعه را توصیه میکند :.

اینجا کلیک کنیدطبقه بندی: عمومی،  مذهبی،  قرآن و حدیث،  کلیپ تصویری، 
ارسال توسط رسول
زلال وحی
کشکول
شهدا شرمنده ایم
خبرنامه

Powered by WebGozar

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
روزشمار

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

قالب وبلاگ