تبلیغات
وب نوشت حکمت - چرا تورات و انجیل فعلی فاقد اعتبار است؟
وبلاگicon


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

هر شخص بى غرضى كه نظرى بر عهدین (تورات و انجیل فعلى) بیفكند خواهد دانست كه هیچكدام از آنها كتابى كه بر موسى یا عیسى (علیهما السلام) نازل شده نیست.

اما تورات، علاوه بر اینكه خداى متعال را (العیاذباللّه) بصورت انسانى ترسیم مى‌كند كه نسبت به بسیارى از امور، آگاهى ندارد1 و بارها از كار خودش پشیمان مى‌شود2. و با یكى از بندگانش (حضرت یعقوب) كشتى مى‌گیرد و نمى‌تواند بر او غالب شود و سرانجام التماس مى‌كند كه از او دست بردارد تا مردم، خدایشان را در چنین حالى نبینند3. و علاوه بر اینكه نسبتهاى ناروایى به پیامبران الهى مى‌دهد چنانكه (العیاذباللّه) نسبت زناى محصنه به حضرت داود (علیه السلام)4 و نسبت شرب خمر و زناى با محارم به حضرت لوط (علیه السلام) مى‌دهد5. علاوه بر همه اینها جریان مرگ حضرت موسى (علیه السلام) یعنى آورنده كتاب تورات را نیز شرح مى‌دهد كه چگونه و در كجا از دنیا رفت6.آیا تنها همین نكته، كافى نیست كه ما بفهمیم این كتاب، از حضرت موسى (علیه السلام) نیست؟!

و اما وضع انجیل، از تورات هم رسواتر است زیرا اولا چیزى به نام كتابى كه بر حضرت عیسى (علیه السلام) نازل شده در دست نیست و خود مسیحیان هم چنین ادعایى ندارند كه انجیل فعلى، كتابى است كه خدا بر حضرت عیسى (علیه السلام) نازل كرده است، بلكه محتواى آن، گزارشاتى است منسوب به چند تن از پیروان آن حضرت. و علاوه بر تجویز شرب خمر، ساختن آنرا بعنوان معجزه عیسى قلمداد مى‌كند7.


1. ر. ك: تورات، سفر پیدایش، باب سوم، شماره 8-12.
2. ر. ك: تورات، سفر پیدایش، باب ششم، شماره 6.

3. ر. ك: تورات، سفر پیدایش، باب 32، شماره 24-32.

4. ر. ك: عهد قدیم، كتاب دوم سموئیل، باب 11.

5. ر. ك: تورات، سفر پیدایش، باب 19، شماره 30-38.

6. ر. ك: تورات، سفر تثنیه، باب 34.

7. ر. ك: انجیل یوحنّا، باب دوم.


ارسال توسط رسول
زلال وحی
کشکول
شهدا شرمنده ایم
خبرنامه

Powered by WebGozar

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
روزشمار

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

قالب وبلاگ